← Back Published on

Mieszkanie na wynajem krótkoterminowy. Jak zaprojektować je dobrze i uniknąć wpadek.

Jak dobrze zaprojektować i urządzić mieszkanie do wynajmu krótkoterminowego? Dysponujemy lokalem w dogodnej lokalizacji, marzy się nam więc pasywny dochód dodatkowy i tu zaczyna się problem. Jak naszego wynajmującego zachęcić by wśród konkurencji wybrał naszą ofertę?

Po pierwsze musimy sobie zdefiniować tego klienta, już sama lokalizacja określi poniekąd z kim możemy mieć do czynienia. Klient z wyższej półki będzie kierował się w stronę komfortowego dotarcia do zaplecza usługowego oferowanego przez miejscowość. Rodzina na wczasach postawi na jak najkrótsze docieranie do atrakcji.  Inny klient przyjedzie do nas na miejsce w dalszej odległości od centrum.

Komfort.

Tu nie ma dróg na skróty, ktoś zapłacił i powinien dostać coś więcej niż tylko miejsce do spania i prysznic. Nie zastąpimy tego widokiem z okna, czy wielkim tarasem, ani najlepszą knajpą z salą zabaw dla dzieci po drugiej stronie ulicy.

Wszystko wygodne i przemyślane, dostęp do świateł z łóżka, wanna z prysznicem, kontakty pod ręką, tak by mieszkanie (projektant) samo zrobiło za nas prozaiczne czynności. Regulacja temperatury, klimy, zasłony zaciemniające, ciche sprzęty w kuchni, materac lepszej jakości - po tym poznamy wyższy komfort. 

Na podłodze - miękkie wykładziny i podgrzewana podłoga w łazience, być może z radiem pod prysznicem, ktoś odmówi?

Cisza - być może dookoła są hałaśliwi sąsiedzi? Możemy zastosować wytłumienie ścian, drzwi i sufitu. Jeśli w gorącą noc hałas dobiega z ulicy - ciche okna i klimatyzacja.

Trwałość.

Użyte materiały nie mogą nam zaprzątać zbytnio głowy tym że trzeba na każdym kroku o nie dbać. Być może ktoś odwiedza nasz lokal by odpoczywać lub pracować. Nie jesteśmy niewolnikami wnętrz. Zastosowana podłoga w korytarzu, blat w kuchni to przede wszystkim odporne na wodę i chemię produkty. 

Mieszkanie w którym nie chcielibyśmy robić remontu co 2 lata i jest nastawione na przebywanie ludzi i ich dzieci, a może i zwierząt powinno być zawsze urządzone z uwzględnieniem trwałości. Dobre farby lateksowe lub ceramiczne i zaimpregnowane elementy drewniane, kamienne podłogi, drzwi nie z "papieru" sprawią że nie będziemy musieli aż tak zajmować się pielęgnacją. Kontakty i listwy przypodłogowe wykonane przez sprawdzonych fachowców dadza gwarancję na przetrwanie wynajmu, a też częstszego sprzątania. 

Na uwagę zasługuje też łazienka i zamontowanie umywalki tak by nie chlapać wodą na blat i ścianę, lub zabezpieczenie tych przestrzeni. Parawan wannowy to "must have".

Jeśli zdecydujemy się na drewnianą podłogę lub popularne panele to niech posiadaja one v-fugę i jakąś dobrą klasę ścieralności. Dzieci wracające z plaży potrafią zapomnieć o piasku i najlepsza wycieraczka tu nie pomoże.

Efekt"WOW naszego wnętrza.

Kto by to nie był wnętrze powinno mieć pewien efekt "WOW" ktoś pobędzie tu jakiś krótki czas, dobrze jeśli zapamiętałby miejsce jako okazję do pomieszkania w niecodziennym klimacie. Coś co nadaje niepowtarzalny charakter wnętrza. Dom może być tłem do spraw życia codziennego ale tu możemy dodać jakiejś dramaturgii niczym z baśniowego świata. Lustro na suficie, niezwykłe kolory kafli łazienkowych, lub neonowe oświetlenie, droga wolna. Spokojne mieszkanie w minimalistycznym stylu japandi również sie wyróżni.

Styl wnętrza.

Tu możemy zdać się na wiele rozwiązań i od nas zależy co wybierzemy, może na umieszczeniu we wnętrzu roślinności, tak by zielone wnętrze przyciągnęło uwagę wynajmujących. Może ktoś postawi na skandynawskie podejście do komfortu. Wnętrze powinno być dość uniwersalne i nieprzytłaczające, zapewniające możliwość wielu scenariuszy. Miejsce na makijaż dla Pań, laptop i papiery, wykąpanie małego dziecka lub nieoczekiwana wizyta nieco większej ilości osób - wszystko może się zdarzyć.  Małe akcesoria tylko w niezbędnej liczbie, parasol, żelazko i wieszaki w szafie, przecież musi to być wnętrze łatwe do sprzątnięcia na błysk. Pomogą w tym również lekkie meble i zabezpieczone ściany

studio-blomma